ویروس کووید 19

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 6 اسفند 1398 در ساعت 55 : 14 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ویروس کرووید 19 (کرونا)

علایم و نشانه های ابتلا به کرونا: افراد مبتلا ممکن است بدون علایم یا همراه با علایمی چون تب، سرفه و کم شدن عمق تنفس باشند. با احتمال کمترعلایمی همچون اسهال، عطسه، آبریزش بینی و گلو درد هم میتواند بروز کند. در موارد شدید، ذات الریه و از کار افتادن ارگان های بدن و در نهایت، مرگ رخ می دهد.

دوره نهفتگی بیماری یعنی از زمان ورود ویروس به بدن تا بروز علایم، بین 2 تا 14 روز می باشد. شایع ترین علت انتقال بیماری، قرار گرفتن در معرض سرفه ها و عطسه های فرد مبتلاست.

پیشگیری: شستن مکرردستها با صابون، عدم لمس چشم ها و بینی و دهان با دست های نشسته، مراعات بهداشت تنفس، استفاده از ماسک توسط افرادی که علایم سرماخوردگی دارند. هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان خود را با دستمال بپوشانید. چنانچه علایم سرماخوردگی دارید از خانه خارج نشده و به صورت تلفنی شرایط خود را به مرکز درمانی در دسترس اعلام کنید.

مراجعه به دندانپزشکی: درصورتیکه درمان نیمه تمام و یا درمان اورژانس دندانپزشکی نیاز ندارید از مراجعه به مراکز دندانپزشکی خودداری نمایید. چنانچه به دلایل اورژانس باید به دندانپزشکی مراجعه نمایید، لطفا بدون شخص همراه مراجعه کنید. ترجیحا قبل از مراجعه، به صورت تلفنی نوبت بگیرید تا زمان انتظارتان کوتاه تر شود.

منبع: ویکی پدیا

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
ویروس کووید 19

ویروس کووید 19

ویروس کرووید 19 (کرونا) علایم و نشانه های ابتلا به کرونا: افراد مبتلا ممکن است بدون علایم یا همراه ...