دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی: شاخه ای از دندانپزشکی است که روی زیبایی، تقارن، رنگ و اندازه دندانها تمرکز دارد، شامل بلیچینگ دندانها، ونیر کامپوزیت، لمینیت، روکش های سرامیکی، جراحی بالابردن لثه و...می باشد. در برخی موارد ممکن است نیاز باشد چند مورد فوق همزمان انجام شود تا نتیجه کار مطلوب گردد.

امروزه افراد زیادی به دنبال لبخندی زیبا هستند چراکه دریافته اند که دندان های سالم و منظم علاوه بر نقشی که در تغذیه دارند، در افزایش اعتماد به نفس و روابط اجتماعی نیز تاثیر بسزایی دارند.

بلیچینگ: در افرادی که شکل و نظم دندان ها مناسب است، بهترین روش برای سفیدتر و زیباتر کردن لبخند، بلیچینگ می باشد که بدون هیچگونه تراش و یا قرار دادن ماده ترمیمی دندان ها سفیدتر می شوند.

تفاوت کامپوزیت و سرامیک در دندانپزشکی: کامپوزیت ماده ای خمیری شکل است که درمطب مستقیما روی دندان قرار گرفته و طی فرایندی شیمیایی سفت می شود. سرامیک، که لمینیت و برخی روکش ها از آن ساخته می شود، در واقع نوع مخصوصی از چینی می باشد که با افزودن ترکیباتی خاص استحکام و ویژگی های زیبایی آن تقویت شده است. کامپوزیت به مرور زمان دچار تغییر رنگ تدریجی می شود اما سرامیک این ویژگی را ندارد. کامپوزیت مستقیما توسط دندانپزشک روی دندان قرار داده می گیرد اما در مورد سرامیک، از دندان تراش خورده قالبگیری می شود و ترمیم سرامیکی (لمینیت یا روکش) در لابراتوار دندانپزشکی آماده شده و در جلسه ای دیگر توسط دندانپزشک روی دندان قرار داده می شود.

افرادی که مایل به انجام درمان های زیبایی هستند باید بدانند که سطح بهداشتشان باید در حد عالی باشد در غیر اینصورت ممکن است در طولانی مدت در اثر بهداشت ضعیف، دندان ها دچار پوسیدگی شوند. همچنین یک سری ملاحظات را باید رعایت کنند تا طول عمر درمان های زیباییشان بیشتر شود، از جمله گاز نزدن مواد غذایی سفت، عدم استفاده زیاد از مواد غذایی رنگدانه دار مثل قهوه و استفاده از نایت گارد در افرادی که دندان قروچه دارند.

امروزه در دندانپزشکی ها علاوه  بر ترمیم دندان ها به زیبایی بخصوص به زیبایی بعد از ترمیم نیز توجه زیادی میشود. هر چه دندان ها زیباتر باشد در نتیجه چهره نیز جلوه زیباتری نیز پیدا خواهد کرد. امروزه دندانپزشکی زیبایی با استقبال زیادی از سوی مردم مواجه شده است و  بخصوص در میان خانم ها طرفداران زیادی دارد. در دندانپزشکی زیبایی دندان ها از حالت اولیه خود خارج میشوند و به زیباترین شکل ممکن در خواهند  آمد. در دندانپزشکی زیبایی ممکن است بنا به تشخیص پزشک بخشی از دندان بر داشته شود و به جای آن از مواد و روکش هایی استفاده شود که میتوانند به مراتب زیبایی بسیار بیشتری را برای دهان و دندان به همراه داشته باشند. در دندانپزشکی زیبایی به یکدست شدن دندان ها توجه خاصی میشود و باید دندان به صورت ردیف و در یک راستا در کنار یکدیگر قرار بگیرند. حالت  کج و معوج دندان ها یکی از بدترین مشکلات دندان ها محسوب میشود و برای برطرف کردن این حالت بد از روش های متفاوتی استفاده میشود. یکی دیگر از مشکلاتی که در دندان ها همواره مشاهده میشود تغییر رنگ دندان ها میباشد. دندان های سفید در زیبایی دهان و دندان تاثیر بسزایی دارند که به همین دلیل سفید بودن در کنار ردیف شدن دندان ها از اهمیت زیادی برخوردار میباشد

تجربه و تخصص پزشک یکی از موثرترین عوامل در دندانپزشکی زیبایی

یکی از مواردی که میتواند در دندانپزشکی زیبایی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد تجربه و تخصص دندانپزشک میباشد. دندانپزشکان زیادی در حال حاضر در کشور ما مشغول به فعالیت هستند که به دندانپزشکی زیبایی مشغول هستند اما اینکه کدام یک در کار خود حرفه ای تر  میباشد از اهمیت زیادی برخوردار است. بررسی سابقه و همچنین تجربه پزشک قبل از هر چیز بسیار مهم است و تنها در صورتی دندان های زیبا خواهید داشت که کار را به دندانپزشکان کار بلد بسپارید. کلینیک دندانپزشکی جام جم از جمله کلینیک هایی است که با تجربه ترین و حرفه ای ترین پزشکان را در اختیار دارد و به همین دلیل نیز همواره توانسته رضایت مشتریان خود را جلب نماید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :